Середа, 29 серпня 2018 13:21

Уряд змінив правила надання кредитів для фермерів

(2 голосiв)

Кабінет міністрів, зокрема, розширив перелік банків, які прийматимуть документи на отримання фінансової допомоги від держави.

Уряд ухвалив рішення про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Про напередодні повідомив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

«Уряд є достатньо гнучким та мобільним і оперативно реагує на запити галузі. Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, громадськими організаціями напрацювали зміни, які суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів», - повідомив Мартинюк.

За його словами, завдяки цим змінам доступ до надання коштів фермерським господарствам та кооперативам спроститься. Зокрема, фермерам частково компенсуватимуть кошти відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску та надаватимуть фінансову підтримку новостворених господарств у період їх становлення з розрахунку на 1 гектар.

Також уряд розширив перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки. Крім того, збільшився перелік напрямів діяльності кооперативів, які отримуватимуть таку допомогу. Так, до молочарських та ягідних додали овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

610